Telif Hakkı / Abuse

Torrent TÜRK olarak Telif haklarına mümkün olduğunca dikkat ederiz. Dikkatimize rağmen yazarların gözünden kaçmış olan içerikler bulunabilir bu duruma istinaden;

Sitemiz 5651 sayılı yasanın 5. maddesinde tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. Yasada belirtildiği üzere içeri kontrol etme yükümlülüğümüz yoktur.  Ancak madde 2 ‘ nin r ekinde yer aldığı üzere, uyarı yapılması halinde içerik 3 Gün İçinde sitemizden kaldırılır.  Sitemizden kaldırılmasını istediğiniz ve hak sahibi olduğunuz içerik var ise    mail adresinden bizlere ulaşabilirsiniz. Ulaştığınız takdirde söz konusu içerik 3 gün içerisinde kaldırılacaktır. 

MADDE 2 (1) (r)

Uyarı yöntemi: İnternet ortamında yapılan yayın içeriği nedeniyle haklarının ihlal
edildiğini iddia eden kişiler tarafından içeriğin yayından çıkarılması amacıyla öncelikle içerik sağlayıcısına, makul sürede
sonuç alınamaması hâlinde yer sağlayıcısına iletişim adresleri üzerinden gerçekleştirilecek bildirim yöntemini,
ifade eder.

MADDE 5 (1) Yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir.

MADDE 5 (2) Yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.